Show Shopping Cart! 
Anasayfa Blog

Bildiğimiz Bütün Tariflere Zeytinyağı Eklemek İçin 11 Sağlıklı Neden

En çok Akdeniz mutfağında kendine yer etmiş olsa da hepimizin baş tacı olan, mümkün olduğunca kullanmaya çalıştığımız nefis mi nefis bir yağ zeytinyağı.

Zeytinin tadını, kokusunu, özünü tüm yemeklere taşımaya adeta yemin etmiş bu leziz yağ, öyle değerli ki ona "altın yağı" diyen de var "ölümsüzlük yağı" diyen de.

Zeytinyağı, Kolesterol, Sağlık, Sindirim Sistemi, Kalp ve Damar Hastalıkları, Sinir Sistemi, Antioksidan, Ülser, Zeytinyağı Tüketimi

devamını oku

Zeytinyağlı Biber Dolması

Zeytinyağlı kontenjanının öne çıkan yemeği, kalabalık sofraların vazgeçilmez tadıdır zeytinyağlı biber dolması tarifi.

Püf noktalarından biri lezzetin doruk noktasına ulaşması için bol bol kuru soğan kullanmaktır. Pirinçlerin hafif diri kalacak şekilde kavrulması, hazırlanan dolmaların kısık ateşte pişirilmesi esastır.

Zeytinyağı, Zeytinyağlı, Yemek Tarifi, Havuç, Soğan, Toz Şeker, Tuz, Pirinç, Dolmalık Fıstık, Kuş Üzümü, Karabiber, Yenibahar, Nane, Domates, Zeytinyağlı Biber Dolması Tarifi, Biber Dolması, Dolmalık Biber

devamını oku

Neden Her Sabah Aç Karnına Zeytinyağı İçmelisiniz?

Sarma gibi zeytinyağlıların var olma sebebi, sebze yemeklerine yakıştığı kadar salatalara ve soslara sınıf atlatan zeytinyağı doğanın bize verdiği bir mucize.

Ama sadece yemeklere verdiği lezzet için geçerli değil bu söylediklerimiz, aynı zamanda insan vücudu için de tam bir sağlık kaynağı zeytinyağı.

Zeytinyağı, Kolesterol, Sağlık, Kalp ve Damar Hastalıkları, Antioksidan, Zeytinyağı Tüketimi, Bağırsak Kanseri, Kolon Kanseri, Oleik Asit, Sağlıklı Cilt, Bağışıklık Sistemi, Selenyum, E Vitamini, K Vitamini, Kan Şekeri, Kötü Huylu Kolesterol, Karaciğer, Damar Sertliği, Kalp Krizi

devamını oku

Buzdolabında Sürekli Zeytinyağlı Olanların Bile Zaman Zaman Yaptığı 11 Hata

Özellikle sıcak havalarda en büyük kurtarıcımız buzdolabında soğuk soğuk bekleyip afiyetle yenen zeytinyağlılar.

Anne sofrasından eksik olmayan, misafirlere ikram edilmeden sofra toplanmayan, sağlık ve tazeliğin bir numaralı gözdesi zeytinyağlılar gönlümüzün efendisi olabilir ama acaba hazırlarken onların hakkını gerçekten verebiliyor musunuz? Buzdolabında her zaman bir kap zeytinyağlı yemeği olanların bile sıklıkla yaptıkları hatalar bunlar. Pırıl pırıl parlayan, lezzeti de görüntüsü de yerinde zeytinyağlı yemekler için bu hataların doğrusunu öğrenme vakti geldi.

Zeytinyağı, Buzdolabı, Zeytinyağlı, Yapılan Hatalar, Pişirme Teknikleri, Yüksek Ateş, Yemek, Yaprak Sarması

devamını oku

Yemeklerde Zeytinyağı Kullanımı Hakkında Bilinmesi Gereken 5 Mühim Nokta

Sarmayı, sebze yemeklerini güzelleştiriyor, salatalara, soslara çok yakışıyor. Her çeşidini ayrı ayrı sevdiğimiz zeytinyağı bu kez konumuz.

Mutfağa ne zaman girsek elimizin ilk uzandığı yağların başında zeytinyağı geliyor. Ancak biraz fazla ısıtsak yanacağından ve sağlığımıza zararlı bir hale geleceğine dair birçok haber okuduğumuzdan bazı yemekleri yaparken mesafeli duruyoruz. Örneğin; kızartma yaparken ayçiçek, uzun uzadıya pişireceğimiz yemekler olduğunda ise mısır özü yağları tercihimiz oluyor.

Zeytinyağlı, Yapılan Hatalar, Pişirme Teknikleri, Yüksek Ateş, Yemek, Riviera, Kızartma, Tava, Ön Isıtma

devamını oku

  • 1
  • 2

%100
Organik & Taze

Doğal & Saf

Erken Hasat & Soğuk Sıkım

Tek Tıkla Güvenli Alışveriş

Hızlı Teslimat

Kolay İade