Show Shopping Cart! 

Organik Zeytinyağı Değirmeni

Anasayfa Hakkımızda Misyon & Vizyon

Misyon & Vizyonumuz

Angelos markası altında misyonumuz; kendi bahçemizdeki kaliteli zeytinleri deneyimli ve işinde uzman kadromuzla, en uygun üretim koşullarını sağlayarak zeytinyağı olarak işlemek ve belirlenen kalite standartlarının da üzerine çıkarak tüm Türkiye ve yurt dışındaki müşterilerimize; üretimden tüketime kadar tüm aşamaları gereken en doğru şekilde uygulanmış, kaliteli, uygun, doğal ve güvenilir bir şekilde sunmaktır. Vizyonumuz en kaliteli zeytinyağını üreterek sektörümüzde kaliteyi arayan müşterilerin ilk tercihi olmaktır.

Her geçen gün müşterilerimizin olumlu desteğini alarak büyümeye devam ederek, ticari yaşamımızda güvenle ilerlemek ve doğaya saygılı, kaliteden ödün vermeyen bir marka olmak amacındayız.

Türk Zeytinyağı’nın dünyada hakkettiği marka değerine ulaşmasına katkıda bulunma sorumluluğu da bir diğer misyonumuzdur. Sürdürülebilirlik ilkesiyle yola çıkarak, bizden sonra geleceklere doğal bir miras bırakabilmek amacıyla binlerce yıldır var olmuş olan bilge zeytin ağacına hak ettiği saygıyı göstererek, yaşamı boyunca nice medeniyetlerin kurulup yok olmasına ve sonra yerine yenilerinin gelmesine tanık olmuş olan bu ağaçların bereketini en uygun şekilde sizlere sunmaya devam etmek arzusundayız.

Çevre politikamız; tüketmekten keyif aldığımız ürünleri sizlere ulaştırıp, damak tadınıza katkıda bulunmayı sağlarken bir yandan da yaşayan varlıklar olarak gördüğümüz zeytin ağaçlarımıza gereken özeni göstermek ve üretimimizde tesis aşamasından, işçilik aşamasına kadar geçen süreçteki karbon ayak izini minimum seviyede tutmaktır. Bu paralelde; çiftliğimiz ve üretim tesisimizde kullandığımız elektriğin tamamını da güneş enerjisinden elde ediyoruz.
Üretim tesisimizi inşa ederken de bu ilkeleri hedef alarak bir beton yığını yerine doğayla uyumlu bir tesis oluşturmaya çalıştık. Ağaçlarımızın bakımına ve hasada da bu felsefe ile yaklaşıyor, teknolojiyi gelenek ile harmanlayarak, emek ve özveri içinde çalışıyoruz. Yine aynı prensip ve felsefeyle yola çıkarak; üretimimizde, düşük verimli ama ısı uygulanmayan soğuk sıkım yöntemini kullanıyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular

"Erken Hasat" zeytinyağının diğerlerine göre farkları nelerdir?

Erken hasat zeytinyağı, henüz tam olgunlaşıp siyahlaşmamış zeytinlerin sıkılmasından elde edilen yağdır. Erken hasat zeytinlerden, olgunlaşmış zeytinlere oranla daha az yağ çıkar. Olgun zeytinlerin yaklaşık 4-5 kilogramından 1 litre zeytinyağı elde edilirken, erken hasat zeytinlerinin 7-8 kilogramından 1 litre yağ elde edilebilir. Bu metot daha az verimli, ancak daha sağlıklı, uzun ömürlü ve daha yeşil bir yağ elde etmemizi sağlar.

Erken hasada başlama zamanı o seneki iklim şartlarına ve ağaçların nasıl bir kış geçirdiğine göre farklılık gösterebilir ve dolayısıyla zeytinlerin çiçekten meyveye dönüşmesi takip edilip en uygun zaman seçilir.

Angelos çiftliğinde bu zaman genellikle Ağustos sonu veya Eylül başı olur. Sektörde erken hasat tanımı genellikle Ekim-Kasım aylarında başlayan döneme refere eder.

"Erken Hasat" zeytinyağlarının faydaları nelerdir?

• Düşük asit (SYA) oranına (asit oranı zeytin olgunlaştıkça artar) sahiptir.
• Daha yoğun meyve tadı/aroması ve kokusu ile diğer zeytinyağlarından ayrışır.
• Yüksek miktarda klorofil ve fenolik bileşikleri (antioksidan özelliğe sahip bileşenler) içerir, bu da bağışıklık sistemini güçlendiren ve yağın raf ömrünü uzatan unsurlardır.
• İçerdikleri fenolik bileşikler sayesinde tümör oluşumunu engeller.
• E vitamini yönünden zengindirler, böylece hücre yenileyici özelliğe sahiptir ve bu sayede vücudu yaşlanmaya karşı korur.
• Obezite, metabolik sendrom, tip 2 diyabet, ve hipertansiyon risklerinde azalma sağlar.
• Kötü kolesterol seviyesini düşürür, iyi kolesterol seviyesini artırır.
• Diyabet hastalarında glikoz metabolizmasını düzenler.

"Soğuk Sıkım" metodu tüketiciye ne gibi faydalar sağlar?

Zeytinin sıkım yöntemi, zeytinyağının kalitesini, besin değerini ve aromasını doğrudan etkiler. Zeytin hamuru ne kadar ısıtılırsa yağ verimi de o kadar artar. Soğuk sıkım tekniğinde hamur en fazla 27oC dereceye kadar ısıtılır ve dolayısıyla yağ içindeki faydalı mineral ve besinlerin korunmasını sağlar.

Soğuk sıkım tekniği uygulanmayan zeytinyağlarında ise verimi arttırmak için zeytin hamuru 38oC (bir çok tesiste maalesef 50-60oC) dereceye kadar ısıtılır ve dolayısıyla yağ içerisindeki faydalı mineral ve besinlerin yok olmasına sebebiyet verir.

Böylelikle soğuk sıkım metodu ile daha az ama daha sağlıklı ve kaliteli bir yağ elde edilir.

Ürünlerin %100 organik olduğunu nasıl anlarız?

Bir ürünün organik olup olmadığını ancak sertifikalarına bakıp anlayabiliriz. 100% doğal veya %100 bitkisel gibi etiketler organik demek değildir. Angelos, ECOCERT –IMO kuruluşu tarafından sertifikalandırılmıştır.

Sertifikalarımızı görmek için tıklayınız...
Müteşebbis Sertifikası
EOS Certificate
NOP Certificate

"Tek Bahçe" zeytinyağı ne demek?

Zeytinde kalite açısından en belirleyici unsurlardan biri aynı bahçenin ürünü olmaktır. Tek bahçe zeytinyağları, orijini belli, her sene aynı bahçeden gelen, üretim kalitesi ve organik özelliği kontrol edilebilir zeytinlerden üretilir. Bu yüzden de kendilerine özel bir tat kalitesi ve aroması vardır. Bu aroma yemeklerimize lezzet verir.

En sağlıklı yağ nedir ve Angelos’da zeytinyağı nasıl bir işlemden geçer?

Organik erken hasat zeytin mahsulünün toplandıktan sonra en fazla 4 saat içerisinde soğuk sıkım tekniği ile sıkılıp üretilen yağdır. Zeytinler dalından koparıldıktan sonra ne kadar beklerse asit derecesi o kadar artmaktadır dolayısıyla sıkım işlemi zeytini çok bekletmeden gerçekleştirilmelidir. Düşük asitli zeytinyağlarına sızma zeytinyağı denir ve (Serbest Yağ Asitleri-SYA) asit oranı maksimum %0.8’dir.
#organikzeytin, #erkenhasat, #soğuksıkım, #sızmazeytinyağıBaşka sorularınız varsa sizleri bilgilendirmekten mutluluk duyarız.
Diğer sorularınız için lütfen bizimle iletişime geçiniz.Onlar bizi tercih ettiler

Referanslarımız